user_mobilelogo

Granulowanie (granulacja) to proces tworzenia granulek - drobnych, nieregularnych ziaren substancji. Może następować poprzez rozdrabnianie większych kawałków substancji lub poprzez zlepianie się materiału sproszkowanego w agregaty.

W przypadku granulatorów kabli proces tworzenia granulatu następuje poprzez rozdrobnienie większych kawałków substancji - w tym wypadku kabli (złomu kablowego).
 
Produktem granulatorów kabli jest zmieszny ze sobą granulat kabli i surowca wtórnego - miedzi lub aluminium.
 
Po zmiażdzeniu przez granulator kabli zmieszny materiał zostaje odseparowany od siebie najpierw za pomocą separatora cyklonowego (usuwane są lekkie frakcje).
 
Następnie nadal zmieszany ze sobą granulat miedzi lub aluminium i plastikowych osłon kabli trafia do kolejnego procesu separacji - kolejnej maszyn składającej się na granulator kabli. W zależności od sposobu separacji - na sucho lub na mokro - w granulatorach kabli wykorzystuje się różne maszyny.
 
W przypadku najpopularniejszego granulatora kabli Machtek jest to separacja na sucho. W skład granulatora kabli wchodzi penumatyczny stół separacyjny. Za jego pomocą granulat miedzi lub aluminium i granulat plastiku zostaja od siebie odseparowane.
 
Czytaj dalej o granulatorach kabli >>>

Dane kontaktowe

MACHTEK sp. z o.o. - maszyny do recyklingu

Adres: Łekno 23, 76-037 Będzino

tel: +48 518 374 309
e-mail: biuro@machtek.pl

 

 

pl logo bottom

Jesteśmy firmą zajmującą się
produkcją i sprzedażą maszyn do recyklingu.

Oferujemy sprawdzone w praktyce maszyny,
o najlepszej relacji jakości i korzyści do ceny.