Kompaktor Styropianu MK-130 * Granulator Plastiku MG-25A * Maszyny nowe, dostępne na stanie magazynowym w promocyjnych cenach! * tel. 515 294 456
user_mobilelogo

Granulator Kabli MACHTEK A-400

Maszyna do przemysłowego recyklingu kabli o średnicy poniżej 25 mm
 

Wydajność mierzona w tonach codziennie odzyskanej miedzi.

Granulator kabli A-400 jest używany do recyklingu (przerobu) złomu kabli miedzianych, takich jak kable energetyczne, kable samochodowe, kable telekomunikacyjne, kable komputerowe i wszystkie inne rodzaje kabli miedzianych. Kable mogą mieć średnicę do 25mm i mogą być w wiązkach, zawierać oprócz izolacji inne elementy plastikowe i gumowe. Wydajność tego granulatora wynosi 150-200 kg przerobionych kabli na godzinę.

Element Ilość Moc
Kruszarka  1 15kW
Dmuchawa wysokociśnieniowa 1 1,5kW
Wentylator zasysający 1 3kW
Wentylator zasysający   1 1,1 kW
Napęd wibrujący 2 0,37*2=0,74 kW
Dmuchawa dolna             1 2,2 kW
Moc całkowita   23,54 kW

 

 

 

 

 

 

 

220/380V
Częstotliwość prądu: 60/50 Hz
Wydajność 150-200 kg/godzinę
Wymiary: 2,7x1,8x2,3 metra
Waga: 1 500 kg

Granulator składa się z kruszarki, separatora cyklonowego, wibracyjno-pneumatycznego stołu separacyjnego, dwóch dmuchaw i dwóch wentylatorów oraz filtra powietrza zamontowanych na wspólnej podstawie i tworzących zwartą konstrukcję.

Granulator składa się z kruszarki, separatora cyklonowego, wibracyjno-pneumatycznego stołu separacyjnego, dwóch dmuchaw i dwóch wentylatorów oraz filtra powietrza zamontowanych na wspólnej podstawie i tworzących zwartą konstrukcję.

 

schemat a-400

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zasada działania

{Zasada działania}

1.    Umieszczone w kruszarce kable zostają zmiażdżone i rozdrobnione. Uzyskuje się w tym procesie mieszaninę drobnych kawałków miedzi, plastiku, gumy, włókien i pyłu. Rozmiar uzyskanych drobin zależy od wielkości oczek użytego sita. Im większe są oczka sita, tym dłuższe będą kawałki skruszonego materiału. Podczas przetwarzania złomu kabli miedzianych, siatka powinna zostać właściwe dobrana do przetwarzanego materiału.

2.    Rozkruszony materiał (czyli mieszanina drobin miedzi, plastiku, włókien i pyłu) zostaje przetransportowany pneumatycznie do separatora cyklonowego. W separatorze pył i kawałki plastiku o małej wadze (włączając w to włókna, linki, taśmy i inne materiały zmieszane z kablami) zostają zebrane przez wdmuchiwane od dołu powietrze. Cięższy materiał (miedź i plastik) trąc o ścianki separatora opadają na dół pod wpływem grawitacji.

 

3.    Kawałki miedzi i plastiku trafiają na stół separacyjny. Separacja granulek miedzi od kawałków plastiku następuje na podstawie ciężaru własnego drobin. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu amplitudy drgań stołu, jego nachylenia oraz siły nadmuchu powietrza, cięższe granulki miedzi wędrują w górę stołu, a lżejsze kawałki gumy w dół. W ten sposób następuje separacja tych dwóch materiałów. W ten sposób uzyskujemy czysty granulat miedzi.

 

Pobierz kartę katalogową - Granulator Kabli MACHTEK A-400

 

Dane kontaktowe

MACHTEK : maszyny do recyklingu

ul. Łekno 23
76-037 Będzino

tel./fax.: 94 343 55 43
tel.: + 48 515 294 456

Sprzedaż 1

Sprzedaż 2

Sprzedaż 3

pl logo bottom

Jesteśmy firmą zajmującą się
sprzedażą maszyn do recyklingu.

Oferujemy sprawdzone w praktyce maszyny,
o najlepszej realcji jakości i korzyści do ceny.